GrafikaColorky a colorfullkyKusovky
 
 
 
Aktualní bleskajda TU.
Chceš ohodnotit blog? Zde.

Prosinec 2009

Prase Divoké

29. prosince 2009 v 18:51 | Iva |  Zvířata
Prase Divoké
Sdivokými prasaty se můžeme setkávat po celé Evropě,v Asii a v severní Africe.Žijí vlesích s hutým křovinatým podrostem,který umožňuje možnost úkrytu.Samci(kanci) žijí samotářsky,samičky ve skupinách s mláďaty.Vzrostlí kanci mají výrazné špičáky,zvané zbraně-v horní čelisti klektáky a v dolní mohutné páráky.Přes den se prasata ukrývají v houštinách a v noci vycházejí za potravou.Samice (bachině) rodí jednou ročně 3 až 12 podélně pruhovaných mláďat,která vypadají,jako by si oblékala veselá pyžama.Prasata jdou všežravci a živí se hlavně bobulemi,bukvicemu,zaludy,kořínky a červy,které si často vyrývájí za země,ale vahledávají i vajíčka,hadymmršiny a drobné obratlovce.Mají hustou štětinatou srst,o kterou pečujíkoupelemi v bahnitých kalištích.Po koupeli si bláto odírají o kmeny stromů a zbavují se tak parazitů.Při přemnožení mohou divoká prasata napáchat mnoho škody na polích,a proto se nadbytečné kusy loví.Dospělí kanec může dosáhnout váhy až přes 200Kg.Slepice

29. prosince 2009 v 18:51 | Iva |  Zvířata
Slepice
Na statku chováme slepice.Slepice nám dáávají vajíčka peří a maso.Slepice krmíme obilím trávou dáváme jím vodu někdy jim dáme zbytky brambor a rozmočený chléb a rohlíky.Slepice jsou užitkové jak už jsme se zmínili a dožívají se 4let teda aspoň nám.Slepice mají kurník do které ho jsem schovávají v noci před supy orli lasičkami a kunami.Protože Supů orlů lasiček a kun jsou slepice potrava.Slepice jsou obojživelníci.Patří mezi opeřence.Kočka

29. prosince 2009 v 18:50 | Iva |  Zvířata

Krmení koček je jednou z hlavních podmínek chovu zvířat v domácích podmínkách je jejich pravidelné a vyvážené stravování. Kočka, jako nositelka individuálností, se pro své jídlo hlasitě ozývá. Některé kočky jsou velmi vybíravé, mají rády různorodost. Jiné zase dávají přednost jednomu nebo několika druhům jídla. Přesto však jsou všechny připravené "hladovět", pokud jim jídlo nechutná.

Stravu je nutné kočkám připravovat speciálně. Jídlo musí být správně vyvážené; při různorodém jídle se doplňuje nedostatek té či oné ingredience, nutné pro zdraví kočky. Jídlo musí být čerstvé, ne moc studené ani horké. Maso (syrové) nařezané na nevelké kousky. Masové produkty se doporučuje dávat s přílohou. Ryby určitě vaříme, neboť v syrových rybích produktech se nacházejí látky, ničící vitamin B1. Nutno pamatovat, že ryba není vhodná pro těhotné kočky; lepší je nabízet játra a čerstvou zeleninu. Játra jsou pro naše svěřence nejprospěšnějším produktem, kromě jiného obsahují mnoho látek, vytvářející ochranná intenzivní zbarvení srsti. Kočkám také chutnají ledvinky, plíce, srdce. Jednou týdně vyžadují také jedno vejce a to na jakýkoliv způsob. Hodně bílků je také obsaženo v mléce, sýru, tvarohu. Méně prospěšné je mléko kravské, lépe je podávat sladkou smetanu nebo ve vodě rozmíchané mléko sušené. Hodně koček má rádo zeleninu - čerstvou i vařenou. Ovoce je možné nabízet libovolně - záleží na tužbě (přání) jednotlivých zvířat.

Stravování koček je závislé na věku, plemene a pohlaví. Většinou kocouři jedí více než kočky. Kastrovaným zvířatům, kde se vyhýbáme tloustnutí, je nutné zlehka porce snižovat. Krmení výstavních koček vyžaduje zvláštní přístup. Strava (jídlo) těchto zvířat se musí skládat z vysoce kvalitních produktů a je nutný přísný dohled. Dospělou kočku je lépe krmit 2 - 3x za den, denní norma jídla musí obsahovat 125-300 gramů (závisí na hmotnosti a plemene). Koťatům musíme podávat stravu v maličkých porcích 6x denně. Pro krmení kotěte, odstaveného od matky, je možné připravovat různé (libovolné) mléčné produkty dětské výživy, sladkou kaši z dětské krupičky, odvar z ovesných vloček, rýži, nemastné masové odvary, lisované maso, vařenou rybu, tvaroh, ovocné pyré. Již 12. den života kotěte můžeme podávat lisované maso, rybu. V 5. - 6. týdnu libové telecí, hovězí nebo drůbeží maso, játra v rozmělněném stavu (namletá). Ve stáří 7-8 neděl - ovoce, zeleninu pro správný vývin zubů a žvýkacích svalů je však důležité, aby maso bylo nakrájené na kousky.
Při krmení starších koček je nutné brát v úvahu, že odumírání buněk závisí na věku, zpomalování prudkého růstu (proliferace) a stárnutí orgánů a vedou k porušování trávení a vstřebávání. Takové kočky mají zuby ve špatném stavu. V této době života potřeba kalorií klesá a zvyšuje se spotřeba proteinů, minerálů a vitamínů. V prvním případě se toto týká kastrovaných a sterilovaných zvířat. Otylosti nebo stařeckému vyčerpání kočka může uniknout díky (pomocí) pravidelnému stravování a optimálnímu vzájemnému poměru mezi porcemi krmení a zátěží.

Kočky, chovající se v domácích podmínkách a které nemají volný výběh, vyžadují vytvořit "pokojovou pastvinu". Na toto můžeme použít drn s trávou, který umístíme do květináče nebo kameninového hrnce. Lepší je, když je možnost zasít semena různých travin. Rostoucí oves, pšenice, ječmen se kočkám velice líbí. Česnek - zvláště odřezán od hlíz. S preventivním cílem je třeba čas od času do kočičího jídla přimíchat jeden stroužek česneku, rozmačkaný a smíchaný s roztíratelným máslem.


Pes

29. prosince 2009 v 18:49 | Iva |  Zvířata
Pes domácí
Je nejlepší přítel člověka.Pes má velmi vyvynutý čich a sluch.Patří do skupiny savců.Dělí se na 2 skupiny.Společenské,Pasteveční,CHrti,Hlídací,Vodní,Lověčtí,Saňoví,Teriéri.Je mnoho ras psů můžou být využíváni k různým využítím (např:. společnosti,vedení nevidomích,k stopování,lovu,výstavám atd..).Výstavi jsou rozděleny na 3 skupiny na malé ,střední a velké psy do malé nesmíte přihlásit (například velkého psa!!!)Psi jsou velmi společenské,spolehlivé a hravé.Mají někteří psi velmi rádi děti (např:.Bígl,Boxer a Zlatý retrívr).Mladým psů jsem má dávat najíst 3X denně a starším psům 1x denně.Štěně se nesmí přihlašovat do výstav.

Morče Domácí

29. prosince 2009 v 18:48 | Iva |  Zvířata
Domácí morče
Morče může dosáhnou věku 4-5 let.Pro morče musíte mít dostatečně velkou klec papání a vědět o něm skoro všechno.Před koupením morčete musíte mít všechno zařízené dopředu morčeti v kleci vyhovují piliny nebo seno.Morče se rozděluje do 3 skupin hladko strsté,dlouho srsté a krátko srsté.Morčata můžou pampelišky jako lupeně.Dáváme jim vodu do napáječky nebo do mističky papání do mističky.

Panda Červená

29. prosince 2009 v 18:47 | Iva |  Zvířata
Pandy červené jsou mnohem menší .Mají dlouhý huňatý ocas,kterým se při spaní v chladných obdobích přikrývají.Ale používají ho i k udržování rovnováhy při šplhání po větvích.Pandy Červené mají rezavou až červenou srst.V některých zemích jim lidé dali jméno kočiččí medvídek protože pandy červené mají některé pohyby podobné kočičím.Například si úplně stejně olizují přední tlapky a mýjí si s nimi obličej.Koně

29. prosince 2009 v 18:46 | Iva |  Zvířata
základní údaje:
Počed druhů :2
Čeleď:Koňovití
Řád:Lichokopytníci
Výška v kohoutku:86-171 cm
Hmotnost v dospělosti : 45 - 930 kg
Rozšíření:Lidé konědovezli do všech světadílů
Biotop: Travnaté a křovinaté oblasti
Potrava : Hlavně tráva
Společenské uspořádání : Stáda
Doba březosti 11 -13 měsíců
Počet mláďat ve vrhu : Obvykle 1
Hmotnost po narození : 15 - 45 kg
Délka života:´25 - 30 let
Zajímavosti:
Na koních se jezdí dostihy .Dostihy se obvykle jezdí v Pardubicích říká se tomu velká Pardubická
Díky malé velikosti jsou poníci ideální jako jezdeční koně pro děti protože poníci unesou všechnu váhu do 30kg.
Lehká plemena ,například tito jezdečtí plnokrevníci,patří k nejrychlejším savcům ve světě .
Těžká plemena jsou dosud pro svou sílu používána v zápřeži pro práce v zemědělství nebo v lese .


Jak žijí ryby

29. prosince 2009 v 18:46 | Iva |  Zvířata
Jsou lidé kteříse dívají na rybypraktickýma očima rybářů.Jiní zase ,jako například akvaristé,povíšili ryby na předmět své záliby a jejich znalosti v určitém směru mnohdy dosahují úrkovně profesionální odborníků-ichtyologů.Někteří lidé prostě milují přírodu v celéjejí šíři a kráse a snaží se proniknou i do tajemství říše ryb.Ti obvikle znají vše,co je pro ryby charakterycké,ale chtějí se dovědět více třeba o prostředí,v němž ryby žijí,a o jejichnejrozmanitějších životních projevech.I mezi rybami je mnoho vyjímek,a ty bývají právě nejzajímavější.Lidé například často přisuzují rybám výklad často přisuzují rybám vhradně tvar těla ze stranyzploštělý,ale pak zjstí,že ryby mohoubýt u s horazploštělé,nebo se poprvé dovídají o fantastickýchtvarech mořskýchkoníků,dravích mořských ďasů aj.Jindypokládají všechny rybyza výborné plavce,ale s překvapením vidí,ža jsou mezi nimi i špatní plavci.Právemhledají i ve vodě ty nejlvětšíryní obry,jako třeba žralok velký,ale přitom se dovědí že ve vodě můžou najít i nejmenšího obratlovce vůbec

Kamzík bělák

29. prosince 2009 v 18:45 | Iva |  Zvířata
ZÁKLADNÍ ÚDAJE
Čeleď:Turuvití
Řád :Sudokopytníci
Výška v kohoutku :90 - 120
Hmotnost v dospělosti :46 - 140 kg
Rozšíření:Západní Severní Amerika
Biotop: Strnaté svahy a útesy ve vysokohorských oblastech, v zimě sestupuje do nižších poloh
Potrava :Tráva,mechy,lišejníky ,dřeviny i byliny
Společenské uspořádání :V zimě někdy tvoří početné skupiny, jindy ale 4 nebo méně zvířat , dospělí samci jsou často samotáři
Doba březosti : 6 měsíců
Počet mláďat ve vrhu:1 - 2 vzácně 3
Hmotnost po narození 3,2 kg
Délka života:14 - 18 let

Veverka Obecná

29. prosince 2009 v 18:44 | Iva |  Zvířata
Veverka obecná okusuje oříšky.Základem jejího jídelníčku jsou žaludy a bukvice.Při obraně teritoria se veverka snaží soupeře zastrašit a zahnat.V koruně stromů si staví hnízdo z listů a každým rokem v odchovává 2 až 3 mláďata.